Обставини що відбуваються

 
 

Обставини що відбуваються
Ми, мешканці Подільського району міста Київа (які постійно проживають по вул.Костянтинівській, Введенській, Межигірській, Щекавицькій та Ярославській, Оболонській, а також інші мешканці мікрорайону) намагаємося з’ясувати обставини та розібратись в ганебній ситуації навколо неправомірної забудови майдану «Червона пресня» та прилеглої до нього паркової зони (територія, яка визначена як „Сквер”), що знаходяться на розі вулиць Щекавицька і Костянтинівська, та прилягає до вулиці Межигірська, тобто у центральній, історичній частині Подолу.

Мусимо зазначити обставини, які відбуваються:
В 2004 році, Київська міська Рада, всупереч нормам діючого законодавства прийняла рішення про надання Українській єпархії вірменської апостольської церкви в оренду на 15 років земельної ділянки на території скверу (пл.”Червона Пресня”, вул. Костянтинівська, 28-30). Оскільки вказана ділянка була визначена як рекреаційна зона, вона не могла бути надана під забудову, але тоді це не зупинило прийняття рішення, грубо порушуючи права мешканців мікрорайону.
04.04.2006 року територію скверу обнесли парканом. . На майданчик почали заганяти будівельну техніку та розвантажувати на тротуар будівельні матеріали. Переважна більшість робіт з незрозумілих причин проводилася вночі, що заважало мешканцям прилеглих будівель спокійно спати. Одразу після цього в суботу о 8 годині ранку, бензопилами почали нищити блакитні ялинки, якими милувалися покоління (їх вік 45 років згідно Акту обстежень зелених насаджень), руйнувати клумби і вивозити гранітні пліти (про що був складеий протокол), чим завдано значних збитків району та його екології. Звернувшись до представників компанії, що проводила будівельні роботи з проханням надати документи, які підтверджують їх право на проведення зазначених робіт, нам було в грубій формі відмовлено. Як пізніше з’ясувалося, ініціатором та замовником проведення таких неправомірних робіт є Українська єпархія Вірменської Апостольської церкви. Міліція яка покликана захищати спокій та правопродяок їх не зупинила і взагалі не звернула уваги на ці бандитські(!) дії. Як тільки була зведена огорожа будівництва, ми звернулися:

до Управління державного архітектурно-будівельного контролю - з”ясували, що дозвіл на виконання будівельних робіт управлінням не надавався (додаток 1),
до Служби „Київдержекспертизи” - відповіли, що Службою проведена комплексна державна експетиза проекту будівництва Вірменської Апостольської Церкви по вул.Костянтинівська 28, були висловлені зауваження та рекомендації, на цей час зауваження не зняті, тому Служба позитивний висновок на затвердження проекту будівництва не надавала (додаток 2),
до Прокуратури Подільського району м.Києва – Прокуратурою направлено доручення до Подільської районної адміністрації щодо проведення обстеження технічного стану будинку 32 по вул.Костянтинівській в частині збереження його стану внаслідок проведення будівельних робіт на прилеглій території (додаток 3). –До речі нам так ніхто і не відповів, чи була проведена ця експертиза і що буде з будинком №32 по вул.Костянтинівській в разі будівництва цього релігійного комплексу. Ознайомившись з проектом, ми побачили, що адміністративний корпус Церкви заходить на прибудинкову територію буд.№32, і повністю перекриває вікна частини будинку.


20.03.2007 року відбулись Громадські слухання – громада Подолу згоду не дала, але в квітні цього року забудовники почали встановлювати паркан вдруге та завозити будівельні матеріали. З їх слів на зазначеній місцевості вони розпочинають будівництво вірменської церкви та будинків для представників своєї громади.
Тоді ми подали до суду про встановлення справедливості. Суд виніс ухвалу про заборону вчиняти будь-які дії по підготовці до будівництва та самого будівництва, але 22.04.2007р о 3:30 ночі невідомими особами було встановлено будівельний вагончик з ознаками культової споруди (купол та хрест).
Після цього мешканці прилеглих будинків почали цілодобово пильнувати за дотриманням ухвали суду, а при цьому міліція бездіяла і не намагалася встановити порядок та затримати порушників громадського спокою.
Зараз постійно відбуваються погрози, провокації, брехливі агітації українських громадян з боку вірмен – ці дії створюють велику напругу серед місцевих мешканців. Протистояння спровоковане зухвалою бездіяльністю влади, яка служить лише своїм інтересам, може спричинити невідворотній конфлікт.
28 квітня 2007 року відбулось загальне зібрання мешканців мікрорайону. Понад 300 громадян своїми підписами засвідчили Резолюцію про надання владі семи днів, з моменту прийняття цього рішення, на вивільнення скверу від нахабних загабників, продемонструвавши чиїм інтересам вона служить ( а всього зібрано більше 3 тис підписів громадян, які виступають проти забудови скверу).
Від влади ми вимагали:
- скасувати рішення Київської міської ради, яким було надано територію скверу в оренду (з метою забудови);
- проведення експертизи правовстановлюючих документів на будівництво комплексу споруд вірменської апостольської церкви (храму та багатоповерхових будинків для предствників вірменської громади);
- забезпечити правовий режим скверу як охоронної території.
Маємо також зазначити, що майдан «Червоної пресні» та прилегла паркова зона завжди слугували для мешканців мікрорайону єдиним можливим місцем для відпочинку, гуляння з дітьми, на зазначеному майдані, школи, які знаходяться по іншу сторону дороги завжди проводили заходи, присвячені святкуванню державних свят. Крім того, площа «Червоної пресні» є історичною пам’яткою. Будівництво на вказаній території вірменської церкви та житлових будинків суперечить будь-яким державним нормам та стандартам. Варто приділити увагу тому факту, що прямо під площею проходить лінія метрополітену, що робить неможливим будівництво на зазначеній території, та може призвести як до руйнування лінії метрополітену, так і до руйнування будинків, що знаходяться поруч.
До того ж немає ніяких історичних та логічних пояснень щодо доцільності будівництва саме на вказаній території вірменської церкви. Більше того, дана місцевість має зовсім інше історичне значення.

З урахуванням викладеного, виникають питання, на яких підставах Українська єпархія Вірменської Апостольської церкви зайняла територію площі «Червоної пресні» та прилеглої до неї паркової зони, та намагається проводити будівельні роботи.

Ніякої відповіді на свої запити, скарги, заяви ми не отримали, представники влади уникають спілкування з нами!

Дякуємо Вам за порозуміння та допомогу!!!


Создан 09 мая 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником